Rehabilitacja kręgosłupa w segmencie lędźwiowym

Przesiadujący sposób życia, brak działalności fizycznej a także naganna sylwetka ciała prowadzi na nastu bolączek krzyża. W większości klientów trafiających do gabinetu medycznego rehabilitantów, często powiada się o silnym, trwożącym bólu krzyża w części lędźwiowej. Innowacyjna rehabilitacja wychodzi temu problemowi na wprost jak również postuluje paręnaście różnych technik, dzięki którym rzeczywiście możemy opędzić się od codziennego rwania krzyża. Wśród nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, nazywana TENS. Wyróżniona technika rehabilitacyjna polega na przylepianiu do ciała pojedynczych elektrod w sektorze rwania, aczkolwiek oraz nie koniecznie. Ponadto, poprzez wszelkie elektrody przechodzi energia o wypośrodkowanym, czy też niezwykle wysokim woltażu. Co osiągamy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Otóż, energia stymuluje mięśnie przykręgosłupowe, potęguje ukrwienie, a w związku z powyższym regeneruje mięśnie a także komórki nerwowe, a tym podobnym je relaksuje.

Poza tym ten manewr rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną nadplanową zaletę, a mianowicie motywuje układ hormonalny do wydawania endorfin, czyli popularnych hormonów szczęścia, a jaśniej opowiadając po prostu obsadza nas w super wspaniały humor. Tak jak przywołano parę zdań wcześniej ten typ rehabilitacji użytkowany jest w przewlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich pochodnych.

Zastrzega się również, że tej techniki rehabilitacyjnej nie można wykorzystać u person z zaburzeniami rytmu serca oraz u osobowości z implantowanymi rozrusznikami serca. W przypadku ludzi powyższych można wykorzystać różnorakie sposoby rehabilitacyjne, na przykład ilustrując treningi ogólnousprawniające spełniane na salce rehabilitacyjnej.