Zdolności kompresora olejowego

Możności kompresora olejowego rzeczywiście można opisać na podstawie jego danych technicznych. Pierwszym wyróżnikiem jest ciśnienie funkcyjności. Zwyczajne kompresory dostarczają ciśnienie o wartości do paru barów, co stanowi sumę przyzwalającą na złączenie większości maszyn specjalistycznych. Prototypy do użytków specjalistycznych legitymują się ewentualnością tworzenia maksymalnego ciśnienia o wartości parunastu barów. Istotnym wymiarem dla użytkowania kompresora olejowego jest wydajność zliczana objętością powietrza, które może dostarczyć ekwipunek w czasie wyłącznie jednej sekundzie przy zaplanowanym ciśnieniu. W tym ewenemencie wszystko bywa zależne od wyekwipowania narzędzia, jakie będziemy pragnęli załadować.

Dla odpowidniej funkcjonalności opłaca się wyekwipować się w model o produktywności co najmniej nastu litrów na minutę. W przypadku nietrwałych kompresorów będziemy musieli mocniej kierować uwagę na potrzeby nabywanych narzędzi, by w okresie czynności nie przyczyniało się do oporów ciśnienia. Na efektywność kompresora agitacje ma moc silnika.

Im wyższa, tym w rzeczy samej więcej będziemy sposobni żądać od sprzętu. Charakter czynności ekwipunku ma również rolę przy doborze adekwatnej kubaturze magazynka, jaka mierzona bywa w litrach.